Časté dotazy

Můžu platit na splátky?

Ano, bez navýšení si můžete celkovou částku kurzu rozložit na pravidelné splátky. Při přihlášení stačí záloha 6000 Kč.

Můžu platit poukázkami?

Ano, přijímáme poukázky Sodexo nebo Edenred. Na 50% z celkové výše kurzu můžete použít poukázky nebo kartu firmy Edenred. Poukázky nebo karty firmy Sodexo lze uplatnit až na 25% z celkové výše kurzu.

Budu něco doplácet? 

Ne, v naší autoškole je vše zahrnuto v celkové ceně kurzu. Učebnice, zdravotní příprava, teoretická příprava, praktický výcvik, první závěrečné zkoušky.  Doplácíte pouze hodiny pro které se případně rozhodnete nad rámec kurzu.

V ceně kurzu pochopitelně není poplatek magistrátu za zkoušky. Ty platíte magistrátu, ne autoškole, proto také poplatek NELZE platit na náš účet.

Jakou adresu mám napsat do žádosti, tu kde jsem hlášená nebo tu kde bydlím? 

Zákon uvádí adresu obvyklou, což je pro občany České republiky adresa trvalého pobytu – adresa uvedená v občanském průkazu. U cizinců je to pobyt přechodný, dlouhodobý či trvalý, tedy ten pobyt, který mají uvedený v biometrické kartě nebo v povolení o pobytu (vydaném Cizineckou policií České republiky).

K jakému lékaři si mám jít pro potvrzení?

Zdravotní způsobilost vám vystaví praktický lékař, nebo váš dětský lékař, pokud jste ještě nedosáhli věku 18 let v den přihlášení do autoškoly. Tento lékař musí být registrovaný na území České republiky. Potvrzení NEMŮŽE vystavit specialista.

Kde všude se při výcviku jezdí? 

Samozřejmě začínáme na cvičišti. Poté budeme pokračovat zejména v ulicích Karlína, Libně, Holešovic s minimálním provozem. Postupně přidáme i složitější ulice a křižovatky v těchto lokalitách.

V druhé polovině kurzu se samozřejmě vydáme na Žižkov, do centra, do Vršovic, do Vysočan, na Letnou... prostě všechno co nabízí autoškola se sídlem v centru města. 

V závěru kurzu pochopitelně vyzkoušíme i jízdu po rychlostních komunikacích.

Co když si nebudu na zkoušky ještě troufat?

Praha je samozřejmě náročnější než menší města. Stává se tedy, že žákovi zákonem daný minimální počet 28 jízdních hodin nestačí. V tom případě si můžete zakoupit hodiny navíc za zvýhodněnou cenu. V nich pak potrénujeme přesně to, v čem ještě nemáte jistotu.

Můžu platit kartou?

Ano, v kanceláři autoškoly můžete.